Pszczela pracownia https://zrzutka.pl/2cm3x3

Pszczela pracownia https://zrzutka.pl/2cm3x3

Opis zrzutki

Fundacja SURVIVAL została założona przez dwóch przyjaciół, pasjonatów przyrody i wszystkiego co jest z nią związane. Nasza przygoda z pszczołami zaczęła się dwa lata temu, a ilość uli , którą w tedy posiadaliśmy wynosiła 2 sztuki. Jednak największy wpływ na założenie Fundacji miała nasza świadomość o postępującej biodegradacji naszego środowiska przez człowieka. Młode pokolenie, które obecnie wyrasta, w większości jest całkowicie odcięte od natury i zamknięte w wirtualnym świecie internetu. Ludzie starsi są izolowani od społeczeństwa ze względu na szalejącą pandemię, a osoby niepełnosprawne borykają się z barierami życia codziennego.

Obecnie naszym celem jest stworzenie profesjonalnej pszczelej pracowni, w której nie tylko będzie można pozyskiwać pszczele produkty, ale również dowiedzieć się czegoś o życiu i zachowaniu tych wdzięcznych owadów.

Te w/w grupy ludzi mogą znaleść w niej coś dla siebie i odkryć wiedzę, która może ich zafascynować i zainspirować.

Pracownia ta nie będzie spełniała tylko funkcji edukacyjnych, ale będzie też pełniła rolę magazynu naszej wiedzy. Dokumentowaniu naszej działalności i pracy nad polepszaniem życiowych warunków pszczół, pomocy w walce z coraz częstszymi chorobami.

Dzięki wiedzy, którą ciągle zgłębiamy i mimo licznych obowiązków domowych i zawodowych, które posiadamy, rozbudowaliśmy naszą pasiekę własnymi siłami i funduszami. W tym roku zazimowaliśmy 30 rodzin pszczelich.

Chęci to jednak nie wszystko. Pojawiła się jak w większości przypadków bariera finansowa. Na terenie naszej Fundacji mieści się starszy budynek gospodarczy, który po odpowiednim remoncie mógł by zostać zaadoptowany pod tego typu pracownie.

Koszt jego remontu to ok. 30 000 pln. SURVIVAL to w tłumaczeniu na język polski „Przetrwanie”, a jak mówią naukowcy bez pszczół przeżyjemy tylko kilka lat. Pomóżmy im wspólnie przetrwać, a z pewnością nam się odwdzięczą.

https://zrzutka.pl/2cm3x3

Comments for this post are closed.